Historia PZU Życie
Tradycje zorganizowanej działalności ubezpieczeniowej na naszych ziemiach, dotyczącej wówczas przede wszystkim ryzyka pożarowego, sięgają dalej i mówi się o roku 1803. Formalnym początkiem działalności podmiotu znanego nam dzisiaj jako PZU jest jednak rok 1921. Wówczas działalność rozpoczęła Polska Dyrekcja Ubezpieczeń Wzajemnych, po kilku latach funkcjonująca jako Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. Po II wojnie światowej przedsiębiorstwo upaństwowiono jako Państwowy Zakład Ubezpieczeń, od 1991 jest ono spółką akcyjną. W nowych warunkach ekonomicznych stopniowo rozbudowywało ono swoją ofertę, dotychczas skoncentrowaną na nieskomplikowanych produktach w rodzaju m.in. grupowych ubezpieczeń pracowniczych. Podjęto wysiłki zmierzające do zmiany wizerunku głuchego na opinie konsumentów molocha. Wraz z rozległą siecią placówek i dużą liczbą agentów pozwala to PZU utrzymywać pozycję krajowego lidera. Jest to jednocześnie jedna z największych instytucji finansowych w tej części Europy, ekspandująca na rynki zagraniczne. Obecnie grupa obsługuje 22 miliony klientów z pięciu państw.
Obszerna oferta zaspokaja dziś wszystkie zapotrzebowania indywidualnych odbiorców produktów ubezpieczeniowych. W PZU nabędziemy szereg polis majątkowych (kierowcy, mieszkaniową, turystyczną, OC itd.). Skorzystamy także z bardzo dziś rozbudowanego katalogu produktów chroniących życie i zdrowie oraz inwestycyjnych.
PZU Życie w Polsce
PZU Życie SA jest obecnie największą firmą, która zajmuje się ubezpieczeniami na życie. Może pochwalić się 30% udziałem w rynku, który mierzony jest za pomocą wartości składki przypisanej brutto. PZU Życie obsługuje ponad 11 milionów klientów w kraju. PZU Życie SA należy do Grupy Kapitałowej Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA, czyli Grupy PZU.
Oferta PZU Życie
Obszerna oferta zaspokaja dziś wszystkie zapotrzebowania indywidualnych odbiorców produktów ubezpieczeniowych. W PZU nabędziemy szereg polis majątkowych (kierowcy, mieszkaniową, turystyczną, OC itd.). Skorzystamy także z bardzo dziś rozbudowanego katalogu produktów chroniących życie i zdrowie oraz inwestycyjnych.
Jakie ubezpieczenia oferuje PZU Życie?
Są to przede wszystkim ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia na życie oraz dożycie, pracownicze programy emerytalne, ubezpieczenia zdrowotne, ubezpieczenia z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym oraz umowy dodatkowe, które chronią zdrowie ubezpieczonych.
PZU ma bardzo rozbudowaną ofertę ubezpieczeń. Możemy zdecydować się na ubezpieczenie indywidualne lub grupowe, zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka czy uzyskać wsparcie po nieszczęśliwym wypadku nie tylko dla siebie, ale także dla pociechy.
W ramach ubezpieczeń wypadkowych mamy możliwość skorzystać z pomocy po nieszczęśliwym wypadku wykupić ubezpieczenie NNW czy liczyć na finansowe wsparcie i opiekę medyczną. PZU przygotował także wsparcie w sytuacji, gdy trafimy do szpitala i rozpocznie tam leczenie. Jeśli dotknie nas trwałe inwalidztwo wskutek nieszczęśliwego wypadku, również możesz liczyć na pomoc PZU. Ubezpieczyciel chroni nas na wypadek doznania uszczerbku na zdrowiu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem.
W przypadku ubezpieczeń zdrowotnych możemy zdecydować się na umowę, która zabezpieczy nas w razie ciężkie choroby czy pomoże finansowo po operacji chirurgicznej. W PZU możesz także skorzystać z pomocy specjalistów i zapewnić sobie stały i bezpłatny dostęp do badań. Ubezpieczyciel zorganizuje także leczenie za granicą i pomoże wtedy, gdy zachorujemy na nowotwór złośliwy. W ramach polis zdrowotnych możemy liczyć na wsparcie w razie zawału serca czy udaru mózgu.
U największego ubezpieczyciela na rynku nie brakuje również oferty dotyczącej zabezpieczenia pociechy. PZU proponuje ubezpieczenie posagowe, w tym rentę dla dziecka po Twojej śmierci. Ma także ubezpieczenie NNW dla dziecka oraz młodzieży, a także polisy na wypadek ciężkiej choroby czy pobytu w szpitalu. Podobnie w przypadku uszczerbku na zdrowiu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem — również wtedy można liczyć na pomoc PZU.
Co ciekawe, PZU ma także opracowaną indywidualną ofertę dla rolników.
Komunikacja z klientami
Idąc z duchem czasu i dbają o opinie konsumentów, PZU przygotowało wirtualne narzędzia komunikacji z odbiorcami swoich usług. Portal klienta nazywa się w tym przypadku mojePZU i korzysta z niego już ok. 2 mln użytkowników, może być obsługiwany także poprzez aplikację na telefon. Przy wyborze produktów oszczędnościowych pomoże nam internetowy kalkulator. Zgłoszenie szkody może być dokonane za pośrednictwem dedykowanej podstrony. PZU wyróżnia się ponadto tym, że jego infolinia działa całą dobę przez cały tydzień pod numerami 801 102 102 lub 22 566 55 55.